Transport gości weselnych to istotna kwestia, która pojawi się u większości par podczas planowania wesela. Jak najlepiej ją rozwiązać pod względem logistycznym, mając na uwadze zarówno wygodę gości, jak i nasze możliwości finansowe?

Organizacja transportu krok po kroku

Transport najlepiej zacząć organizować wówczas, gdy posiadamy już pełną listę gości i wiemy mniej więcej, którzy z nich na pewno się pojawią i kto zorganizuje sobie transport we własnym zakresie (przyjedzie własnym samochodem czy też mieszka na tyle blisko, że dojazd nie stanowi problemu).

Pamiętajmy, że goście posiadający samochody mogą nie chcieć korzystać z nich podczas przejazdu z sali weselnej do hotelu lub do domu, ponieważ będą chcieli się napić alkoholu w trakcie przyjęcia. Najlepiej skontaktować się z zaproszonymi osobami i dowiedzieć się, kto będzie potrzebował transportu, a kto nie.

Kiedy będziemy już dysponowali wystarczającymi informacjami, zaznaczmy na naszej liście gości, kogo trzeba będzie podwieźć z kościoła czy urzędu do lokalu oraz z lokalu do hotelu bądź do domu. Oszacujmy liczbę tych osób i wybierzmy rodzaj środka transportu. Po załatwieniu transportu musimy poinformować gości, w którym miejscu i o której godzinie będą czekały samochody, autokar czy bus. Jeżeli część naszych gości będzie już zakwaterowana w hotelu, możemy zorganizować transport z hotelu do kościoła czy urzędu. Jeśli goście będą dojeżdżali na uroczystość indywidualnie, transport powinien czekać na niezmotoryzowanych przed kościołem/urzędem.

Zadbajmy również o transport gości po weselu. Pomyślmy o najlepszej opcji, uwzględniając miejsca zamieszkania i zakwaterowania weselników. Warto zadbać o transport prosto do domu zwłaszcza tych gości, którzy mieszkają daleko od lokalu weselnego i podróż komunikacją miejską po całonocnej zabawie byłaby męczarnią.

Jeśli mamy wielu gości, którzy mogą opuszczać przyjęcie o różnych porach, warto umówić się z wynajętym kierowcą, aby podjechał pod lokal dwa czy trzy razy (np. przed północą – opcja ważna zwłaszcza, gdy zapraszamy małżeństwa z dziećmi; w środku nocy, np. o 2:00 lub 3:00, oraz nad ranem – o 5:00 bądź 6:00). Poinformujmy gości wcześniej, w jakich godzinach transport będzie czekał przed lokalem, a z kierowcą ustalmy dokładnie trasę przejazdu.

Czym najlepiej dowieźć gości? Wynajem autobusów, autokarów, busów

Wynajęcie autobusu lub autokaru jest najlepszą opcją w przypadku, gdy mamy licznych gości. Organizujemy wówczas jeden, duży środek transportu dla wszystkich osób. Koszty będą wówczas niższe niż organizowanie wielu samochodów osobowych.

Dla mniej licznych gości wystarczy wynajęcie busa(ów), które będzie mniej kosztowne niż duży autobus lub autokar. W zależności od modelu, pojazd taki może pomieści 8 osób jednym kursem.

Mając na uwadze jak wyjątkową i ważną uroczystością jest ślub, nasza firma dokłada  wszelkich starań, by przyszli Państwo Młodzi nie musieli w tak ważnym dla nich dniu zaprzątać sobie głowy kwestiami transportu gości weselnych. Równocześnie zapewniamy, że nasi kierowcy swoim ubiorem i prezentacją dostosowują się do charakteru imprezy.

tel. 798-999-002 lub 513-370-233
e-mail: wynajembusa@onet.eu

lub napisz TU a na pewno odpiszemy i dokonamy kalkulacji Twojego zlecenia